Home / Közélet / Rekonstrukciós munkálatok

Rekonstrukciós munkálatok

Belváros Önkormányzata kiemelt figyelmet fordít a közterületek élhetőbbé tételére, ennek részeként az V. Kerület Önkormányzata beruházásában, a Kormány és a Főváros Önkormányzata támogatásával, 2019. január 7-én elindultak a Vörösmarty tér és Podmaniczky tér rekonstrukciós munkálatai is.

A Vörösmarty téren történő beruházás keretében, faltól falig újjászületik a Belváros egyik legnagyobb közterülete, valamint megújulnak a csatlakozó kis utcák is, így a Deák Ferenc utca – Bécsi utca és Apáczai Csere János utca közötti szakasza, a Vigadó utca és a Harmincad utca – Erzsébet tér – Vörösmarty tér közötti szakasza is. A műemléki védettséget kapott Vörösmarty szoborcsoport körül, a státuszának méltó környezet kerül kialakításra.

A járófelület több mint 30 éves betontérkő burkolatát magas minőségű, egyedi kialakítású és megjelenésű természetes lapkő burkolat: andezit, többféle gránit és mészkő váltja le. 7%-kal nő a téren a zöldfelületet, amelyen belül a fák száma a téren héttel, a csatlakozó utcákban nyolccal nő. Az új zöldfelület körül integrált ülőhelyek kerülnek kialakításra.

Az Oroszlános kút áthelyezésre kerül, így az a Harmincad utca és a Vörösmarty tér csatlakozásánál kialakuló önálló térrészlet központi elemévé válik. Új köz- és díszvilágítási rendszer váltja a régit és megújulnak az utcabútorok és úttartozékok. A Vörösmarty tér a jelenleginél sokkal rendezettebb rendezvény- és teraszarculatot kap, amelyhez már a felújítás során kialakítja az Önkormányzat az egységes arculatú árnyékoló rendszerek fogadószerkezeteit, és a burkolatba rejtett szükséges elektromos csatlakozási lehetőségeket.

Címkézve:

Szólj hozzá

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

A Ma Is Futok vizet oszt

A Ma Is Futok futóegyesület szombaton reggel 8 és 10 óra között frissítő állomást szervez az Id. Antall József rakparton. Az esemény célja, hogy a nyári hőségben sportoló futók megfelelő folyadékpótlásban részesüljenek, hiszen a meleg időjárás alatt testünk rengeteg folyadékot veszít. A nyári hőség különösen megterhelő lehet a sportolók számára, ezért kiemelten fontos, hogy mindenki

Ágyi poloska irtás

Dílereket fogtak

Egy 16 éves lányon és egy 46 éves férfin ütöttek rajta a fővárosi rendőrök egy V. kerületi lakásban. Budapest V., Váci utca egyik lakásához vonultak ki a rendőrök április 11-én, mert gyanú merült fel, hogy ott kábítószert terjesztenek. A BRFK Vagyonvédelmi Osztály és a BRFK Közrendvédelmi Főosztály beosztottjai összehangolt akcióban elfogtak egy 16 éves lányt