Megkezdődtek az idei év legjelentősebb vízhálózati rekonstrukciójának előkészítő munkálatai.
A Fővárosi Önkormányzat pesti alsó rakpartot érintő nagyszabású projektjeihez csatlakozva a Fővárosi Vízművek megújítja az Erzsébet híd és Margit híd között húzódó 1200 mm átmérőjű SENTAB-vezetéket.
A Lánchíd és az alsó rakpart Parlament és Margit híd közti felújítása, valamint a RAK-PARK projekt kiegészítéseként a Kossuth tér és a Március 15. tér között, az alsó rakpart mintegy 3 kilométeres szakaszán épül új ivóvízvezeték.
Szponzorált tartalom
Káta Jako Kft. Építés-bontás-földmunka
- A gépi épületbontásrólby katajako on 2024.07.30. at 18:47
A gépi épületbontás az épületek lebontásának egyik hatékony és gyakran használt módszere, amely során speciális nehézgépeket és berendezéseket alkalmaznak az épületek lebontására és a törmelék eltávolítására. Az épületbontás többféle célra szolgálhat, beleértve a helyi újjáépítést, városfejlesztést, vagy éppen a veszélyes struktúrák eltávolítását. Gépi épületbontás jellemzői és folyamata 1. Tervezés és engedélyek: A gépi épületbontás megkezdése A A gépi épületbontásról bejegyzés először Káta Jako Kft.-én jelent meg.
A Margit híd és Erzsébet híd között 1974-ben létesített főnyomóvezeték az akkori időkben legkorszerűbbnek számító feszített vasbeton anyagú SENTAB csövekből épült, melyek azonban lassan az 50 évre tervezett várható élettartamuk végéhez közelednek. A mostani felújításnak köszönhetően megelőzhetőek a város több pontján fektetett hasonló SENTAB-vezetékek esetében az utóbbi időben mind gyakrabban tapasztalható csőtörések.
A Fővárosi Önkormányzat a Fővárosi Vízművek javaslatára az amúgy is jelentős felbontásokkal járó rakparti munkálatokhoz igazította a vezeték cseréjét. Mivel az egyébként is esedékes rekonstrukció a különböző beruházásokkal összehangoltan valósul meg, jelentősen lerövidül a Budapesten élők és közlekedők számára kényelmetlenséggel járó munkálatok ideje – tájékoztatta portálunka a Fővárosi Vízművek
Vélemény?
[Fancy_Facebook_Comments]